COOK KING

Producent artykułów do domu i ogrodu. Firma specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości grillów ogrodowych oraz palenisk, które wysyłane są do różnych krajów na terenie całego świata. Produkty dostarczane są także do największych marketów budowlanych oraz centrów handlowych. Misją Cook King Wargo jest dawanie radości z gotowania na świeżym powietrzu.

CELE PROJEKTU

Zależało nam na stworzeniu sklepu internetowego, który w pełni usatysfakcjonuje zarówno krajowych, jak i zagranicznych klientów biznesowych. Naszym priorytetem było stworzenie przejrzystej witryny, która jest łatwa w zarządzaniu oraz zapewni sprawną obsługę zamówień.

NASZA ROLA

W oparciu o system PrestaShop, stworzyliśmy funkcjonalny sklep internetowy dostosowany do potrzeb klientów zagranicznych. Administrator ma możliwość przyporządkowania użytkowników do poszczególnych języków oraz waluty. Sklep jest również w pełni zintegrowany z systemem Baselinker oraz Subiekt.

PROCES

ROZPOZNANIE I BADANIA

Stworzenie sklepu internetowego dla klientów B2B wymagało od nas przeprowadzenia szczegółowego wywiadu. Podczas rozmowy zebraliśmy informacje związane z oczekiwaniami, ale także obawami odnośnie platformy sprzedażowej. Przeanalizowaliśmy możliwości zastosowania określonych funkcji, które mogłyby usprawnić dokonywanie zakupów przez klientów zagranicznych.

Makieta low fidelity

Po zebraniu wszystkich wniosków, przystąpiliśmy do opracowania makiety low fidelity. Zaprojektowana witryna miała być przede wszystkim przejrzysta. Zaproponowaliśmy prosty układ, z wyszczególnieniem kategorii.

Makieta high fidelity

Makietę wzbogaciliśmy o elementy graficzne, które miały tworzyć spójną całość. Zależało nam na stworzeniu czytelnej i funkcjonalnej strony internetowej.

TESTOWANIE

Witryna została przez nas sprawdzona pod kątem poprawnego działania. Upewniliśmy się, że cały proces składania zamówienia, jak i przemieszczanie się po kartach produktów jest wolne od błędów.

REZULTAT

Stworzyliśmy sklep internetowy, który jest intuicyjny oraz funkcjonalny. Integracje z systemem Baselinker oraz Subiekt umożliwiają sprawne zarządzanie oraz obsługę zamówień, które mają trafić do różnych części świata. Klienci są przypasowywani do grup określających język oraz walutę. Sklep spełnia specyficzne potrzeby klienta B2B, a jednocześnie jest prosty w obsłudze dla administratora.